poster

Принцезата невеста

The Princess Bride (1987)

Комедија, Семеен, Фантазија, Pоманса, Акција, Авантура | Обединетото Кралство, САД
Режисер: Rob Reiner


рејтинг: 8.0/10
Оценка на корисникот: 6.8/10
(28 гласови)

СОДРЖИНА

Додека убавата Батеркап е киднапирана и држена против нејзина волја за да се омажи за одвратниот принц Хампердинк, Весли (нејзината симпатија од детството, сега вратен како Страшниот пират Робертс) се обидува да ја спаси.

Слики

Принцезата невестаПринцезата невестаПринцезата невестаПринцезата невестаПринцезата невестаПринцезата невестаПринцезата невестаПринцезата невестаПринцезата невеста

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Петар Пан (2003)

  image
  Една студена ноќ во Лондон од ерата на кралот Едвард, Венди Дарлинг ги вџасува нејзините помлади браќа со приказни за авантури и за легендарниот пират капетан...
 • The Thief Of Baghdad (1924)

  image
  A recalcitrant thief vies with a duplicitous Mongol ruler for the hand of a beautiful princess.
 • Островот на шепотењата (2007)

  image
  Четиринаесетгодишната Сем Далтон одлучува да го спаси својот единствен дом - уништениот и правлив ранч наречен Римска принцеза. Сем пишува до еден свој далечен...
 • The singing, ringing Tree (2016)

  image
  The king orders his haughty daughter to pick a groom, but she insults every suitor at first sight. One prince, whom she met undercover at the market, persists,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.