Egipatska princeza

Princess of the Nile (1954)

Режисер: Harmon Jones

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.2/10

СОДРЖИНА

Тиме: А.Д. 1249. Схалимар, ан Егyптиан принцесс, стривинг то рид хер цоунтрy оф итс Бедоуин цонqуерорс, формс ан аллианце wитх Принце Хаиди, сон оф тхе Цалипх оф Багдад. Схе працтицес хер интригуес ботх ат тхе цоурт анд, дисгуисед ас а данцинг гирл, ин тхе маркет плаце.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Писмо за кралот (2008)

  image
  Прекрасна приказна за вистинска љубов, пријателство, лојалност и храброст што се одвива во времето на ритерите. Шеснаесетгодишниот Тјури го одложува својот сон да...
 • Бела и Себастијан - Најбољи пријатељи (2017)

  image
  Себастијан одлучује да остане да живи у планинама са Цезаром, уместо да се са оцем пресели у Канаду. У куќици у Француским Алпима има и своју псеќу најбољу...
 • Краљеви Мускетари (2018)

  image
  Мускетарите Д'Артањан, Портос, Арамис и Атос, прикажани во самопоироничен стил, влегуваат во серија авантури за да го спасат кралот Луј XIV.
 • Душкало и ледената птица (2010)

  image
  Германскиот овчар Сниф беше одгледан од страна на Том. Тој го научи кучето на на многу специјални вештини и заено со неговата девојка Мирјам тргнаа во интересни...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.