poster

Кременко и клинци

The Flintstone Kids' Just Say No Special (1988)

Режисер: Carl Urbano, Ray Patterson

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.6/10

СОДРЖИНА

Кременко клинци покушавају прикупити новац како би могли иќи на концерт Мицхаела Јасктонеа. Прича добива заокрет када Wилма доѓе у искушење да се одмакне од својих пријатеља Фреддyја, Барнеyја и Беттy и придружи се групи старијих клинаца који конзумирају дрогу. Wилма се супротставља тактици вршњачког притиска тинејџера Стонеyа и тражи савјет од родитеља који јој кажу да прави пријатељ никад не би понудио дрогу. Фреддy започиње услугу чишќења куќног љубимца како би прикупио новац за улазницу за надолазеќи концерт. Када Фреддyјева схема пропадне, клинци схвате да је њихова једина нада за добивање улазница побиједити Стонеyја и његову екипу на предстојеќем Риддле Раллyу.

Слики

Кременко и клинци

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Барби и магични Пегаз (2005)

  понеделник
  image
  Принцеза Аника (Барби) бежи од злог чаробњака, истражује чуда Облачног краљевства и удружује се са феноменалним крилатим коњем, за ког се испоставља да је њена...
 • Чудовишта (2001)

  денес
  image
  Главниот плашител Сали и неговиот ентузијастички расположен асистент Мајк работат во компанијата „Чудовишта, најголемата фабрика за обработка на вресоци во...
 • Необични басни: три прасиња и бебе (2008)

  денес
  image
  Кога пред вратите на својата куќичка трите прасиња наоѓаат едно младо волче, тие одлучуваат да го земат со себе и да го подигаат како да е едно од нив. Прасињата...
 • Универзитет на чудовишта (2013)

  денес
  image
  Мајк Вазовски и Џејмс П. Саливан се неразделна двојка, но не било секогаш така. Вратете се во времето кога тие биле само двајца надежни студенти на Универзитетот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.