СОДРЖИНА

По 300 години, три сестри вештерки се повторно оживеани во Салем, Масачусетс, за време на Ноќта на вештерките, а две тинејџерки, едно младо девојче и една бесмртна мачка, ќе мораат да го спречат теророт на вештерките.
Духовите на три вештерки од 17 век (Бет Мидлер, Сара Џесика Паркер и Кејти Наџими) случајно се оживеани за време на Ноќта на вештерките во Салем, Масачусетс, од денешно време. Протерани пред 300 години поради нивното вештерство, тие три демонки се заколнуваат дека еден ден повторно ќе се појават, а сега се вратија, носејќи комедија и хаос. Со желба да продолжат таму каде што застанале, тие ќе мораат да надминат неколку пречки за да ја освојат својата бесмртност. Сепак, работите што им требаат се истите тие што им создаваат пречки. Младиот Макс Денисон (Омри Кац), неговата помала сестра Дани (Тора Бирч) и прекрасната Алисон (Винеса Шо) се три деца со моќ да го прекинат проклетството на вештерките.

Слики

Хокус-покусХокус-покусХокус-покусХокус-покусХокус-покусХокус-покусХокус-покусХокус-покусХокус-покусХокус-покусХокус-покусХокус-покусХокус-покусХокус-покусХокус-покус

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Школа за кради, част II (1987)

  денес
  image
  In this second episode Dalmazio and Egisto come, respectively, from the prison and the insane asylum. They risk a second arrest for their awkwardness so they...
 • Згодната и незгодната (2008)

  денес
  image
  Још од првог разреда основне школе, Нејт Купер је очаран и заљубљен у Кристабел Абот. Уверен како је она једина и најбоља, Нејт се враќа у Лос Анѓелес у потрагу...
 • Замена (2020)

  денес
  image
  Кога Дани и Лудвиг се среќаваат во забавен парк, тие едвај им веруваат на своите очи; не само што изгледаат слично, тие се и на иста возраст. Инаку, нивните...
 • Ресторан (2012)

  денес
  image
  Оваа забавна и топла драма-комедија е сместена во внатрешноста на возбудливата кулинарска сцена во Сан Франциско. Приказната го следи Сал Сартини, работлив кувар,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.