poster

Приказна за еден дух

A Ghost Story (2017)

Режисер: David Lowery

рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 4.8/10
(4 гласови)

Содржина

Кејси Афлек го глуми Ц, духот на чувствителен композитор кој одлучува да остане во оваа димензија за да ја следи својата ужалена сопруга М (Руни Мара). Како што минува времето, Ц размислува за сопственото наследство додека депресијата на М се претвора во прифаќање и надеж.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Витез пехар (2015)

  image
  Писателот кој ужива во сѐ што можат да му пружат Лос Анџелес и Лас Вегас тргнува во потрага по љубов и по самиот себе преку авантури со шест различни жени. Филм...
 • Право време (2017)

  image
  Након лоше изведене пљачке банке која је одвела његовог млаѓег брата у затвор, Цонстантине Цонние Никас (Роберт Паттинсон) започиње уврнуту одисеју кроз градско...
 • Светлината на мојот живот (2019)

  image
  Патешествие на една девојка (Ана Пњовски)и татко ѝ (Кејси Афлек) низ периферијата на општеството 10 години откако пандемија ја збришала скоро целата женска...
 • До видување, сине мој (2019)

  image
  „До видување, сине мој“ ги следи животите на две семејства низ три декади социјална, политичка и човечка револуција во Кина. По загубата на дете во трагична...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.