СОДРЖИНА

Веселата професорка по јога, Меј, го губи животниот мир со доаѓањето на одамна изгубената сестра, Шива, модерна, но наивна млада жена, која живее со лудо момче. Меј се обидува да и помогне на несреќната Шива, но се повеќе се оддалечува од својот мирен свет, и влегува во светот на Шива, светот на хаосот.

Слики

Рането срцеРането срцеРането срцеРането срцеРането срцеРането срцеРането срцеРането срцеРането срце

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Flutura in my cab (1988)

  денес
  image
  Tom Melgushi, wonders the streets drunk causing annoyance amongs the people. One day, the village teacher Flutura (butterfly) rides in his truck and in Tom's eyes...
 • Совршена измама (1998)

  денес
  image
  Риса Галагер еден ден ќе го најде својот сопруг мртов дома. Сите мислат дека таа го убила и ќе биде осудена на доживотен затвор. Сепак, таа ќе успее да избега од...
 • Свет који долази (2020)

  денес
  image
  У овој снажној романси из 19. века смештеној на амерички североисток, фармерова жена Абигејл (Кетрин Вотерстон) и њена нова комшиница Тали (Ванеса Кирби)...
 • Што знаеше Мејзи (2012)

  денес
  image
  Приказна за проблемите на едно мало девојче додека нејзините родители се борат за старателство. Филмот е раскажан низ очите на хероината на филмот, Мејзи, која се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.