poster

Тројцата мускетари: Дартањан

Les trois mousquetaires: D'Artagnan (2023)

Акција, Драма, Историски, Авантура | Франција, Германија, Шпанија, Белгија
Режисер: Martin Bourboulon
CineStar Prem. 1 | денес | 17:50

рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 9.3/10
(31 глас)

Содржина

Дартањан, млад и страствен Гаскон, е оставен да умре додека се обидува да спаси девојка да биде киднапирана. Кога стигнува во Париз, се обидува да ги најде своите напаѓачи. Тој не е свесен дека ова негово патување ќе го смести директно во срцето на вистинска војна каде иднината на Франција е во прашање.

Слики

Тројцата мускетари: ДартањанТројцата мускетари: ДартањанТројцата мускетари: ДартањанТројцата мускетари: ДартањанТројцата мускетари: ДартањанТројцата мускетари: ДартањанТројцата мускетари: ДартањанТројцата мускетари: ДартањанТројцата мускетари: Дартањан

Прегледи


Нема Прегледи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.