рејтинг: 7.7/10
Оценка на корисникот: 8.5/10
(10 гласови)

СОДРЖИНА

Филмот ги следи животите на две семејства низ три декади социјална, политичка и човечка револуција во Кина. Нивните патишта се двојат, судбините се менуваат, и богатствата се трансформирани под влијанието на земјата што се менува.
„До видување, сине мој“ ги следи животите на две семејства низ три декади социјална, политичка и човечка револуција во Кина. По загубата на дете во трагична несреќа, нивните патишта се раздвојуваат. Судбините ненадејно се менуваат, и богатствата се трансформирани под влијанието на земјата што се менува. Иако нивните животи се разијдуваат, заедничката потрага по вистината и помирување околу трагедијата остануваат. Но некогаш е потребен цел живот за да се каже збогум. „До видување, сине мој“ хронолошки прикажува луѓе и општество во целосна трансформација – во која врските и бурната еволуција на една нација се неизбежно и нераскинливо испреплетени.

Слики

До видување, сине мојДо видување, сине мојДо видување, сине мојДо видување, сине мојДо видување, сине мој

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мој издајник, моја љубав (2020)

  image
  Алжир, 1956. Фернан Иветон, 30, радник, сепаратиста и идеалиста, ухапшен је због постављања бомбе у електрану у којој ради. Иако бомба никога није убила или...
 • Јулиа (1977)

  image
  Филм говори о животу списатељице Лилијан Хелман и њеној вези са Џулијом, девојком која се у Немачкој пред Други светски рат борила против нациста. Сниман је у...
 • Магла у коловозу (2016)

  image
  Темељено на истинитој причи 13-годишњег Ернста Лосса. Јужна Њемачка, ране 1940-е. Ернст, дијете без мајке, бистар је али неприлагоѓен дечко. Домови и поправне...
 • Македонска крвава свадба (1967)

  image
  Док се у Европи, у другој половини 19. века, увелико одвија буржоаска револуција, Македонија је још увек део феудалне Отоманске империје. Македонски народ је...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.