Содржина

Еден холивудски продуцент случајно убива еден сценарист за кого се сомнева дека му испраќа заканувачки пораки. Но, кога пораките продолжуваат да доаѓаат, тој сфаќа дека згрешил. Полицијата го следи, девојката на убиениот сценарист се заљубува во него, а се појавува и сведок на убиството.

Слики

ИграчИграч

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Измамничките од Волстрит (2019)

  image
  Филмот го прати планот за освета на две вработени во стриптиз клуб, кои ги здружуваат силите против мажите од Волстрит кои се нивни клиенти. Дејството на филмот е...
 • Тарнер и Хуч (1989)

  image
  Скот Тарнер је изузетно педантан и добро организован детектив који ради у приобалном калифорнијском градиќу. Случај ситног криминалца Ејмоса Рида, кога су убили...
 • Во Бриж (2008)

  image
  Колин Фарел е во главната улога во оваа криминалистичка комедија, номинирана за Оскар, за двајца мажи кои се борат за живот или смрт во мрачни, но комични...
 • Воз полн со пари (1995)

  image
  Два брата (Весли Снајпс и Вуди Харелсон) раде као саобраќајни полицајци. Док је за једног живот добар какав јесте, други жели да постигне више. И када изгуби...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.