Содржина

Попај је мишиќави морнар, који када једе спанаќ добија невероватну снагу. У потрази за својим давно изгубљеним оцем отиснуо се у приморски градиќ Слатки Рај и тада открио да градиќем господари пират, велики силеџија звани Баџа. Успео је да пронадје свог оца који му је открио да је нестао јер је био киднапован од стране Баџе и тада, сазнавши за то Попај је наумио да му се освети

Слики

Попај

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Тролови: Светска турнеја (2020)

  image
  Anna Kendrick и Justin Timberlake се враќаат во продолжетокот на музичкиот анимиран хит на DreamWorks од 2016: Trolls World Tour. Во авантура што ќе ги однесе...
 • Астерикс на олимпијадата (2008)

  image
  За време на Олимписките Игри Брут, посвоениот син на Цезар, ќе се бори за срцето на убавата принцеза Ирина. Во Ирина исто така е вљубен еден од Галите -...
 • Астерикс и Обеликс: Мисија Клеопатра (2002)

  image
  Бестрашните и нескршливи галски јунаци Астерикс и Обеликс тргнуваат во нова авантура, овој пат далеку од својот дом... Годината е 52 п.н.е., а Римјаните и...
 • Вампирче (2000)

  image
  Усамљени дечак из Америке, који живи у Шкотској, стиче новог пријатеља. Његов пријатељ је такоѓе деветогодишњи дечак, који је вампир.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.