poster

Пиратите од Карибите: На крајот на светот

Pirates of the Caribbean: At World's End (2007)

Режисер: Gore Verbinski
FOX Movies | 28.3.21 | 14:20

рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 9.12/10
(105 гласови)

СОДРЖИНА

Токму кога е најпотребен, капетанот Џек Спароу (Џони Деп) е заробен во занданата на Дејви Џонс. Здружувајќи се во нестабилен сојуз, Вил Тарнер (Орландо Блум), Елизабет Свон (Кира Најтли) и капетанот Барбоса (Џефри Раш) почнуваат очајничка потрага за да го спасат. Капетанот Џек е последниот од деветтемина пиратски водачи кои мораат да се здружат за да го зачуваат слободарскиот начин на живот на пиратите. Од егзотичниот Сингапур до крајот на светот и понатаму, од Островот на Бродоломите до титанската битка, оваа авантура е преполна со акција, хумор и со морски митови и магија.

Слики

Пиратите од Карибите: На крајот на светотПиратите од Карибите: На крајот на светотПиратите од Карибите: На крајот на светотПиратите од Карибите: На крајот на светотПиратите од Карибите: На крајот на светотПиратите од Карибите: На крајот на светотПиратите од Карибите: На крајот на светотПиратите од Карибите: На крајот на светотПиратите од Карибите: На крајот на светотПиратите од Карибите: На крајот на светот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Покемон: Детективот Пикачу (2019)

  денес
  image
  Приказната почнува кога детективот Хари Гудман мистериозно исчезнува, побудувајќи го синот Тим да открие што се случило. Како помошник во истрагата се јавува...
 • Крв и кост (2009)

  денес
  image
  Филм о борилачким вештинама, који прича о скитници који постаје заробљен у свету криминалних борби. У мрачним уличицама Лос Анђелеса, живот је јефтин, а...
 • Двоструки обруч (1963)

  денес
  image
  У јесен 1941., група илегалаца спашава из логора ухапшене комунисте Тому и Павла. Илегалац Петар треба их пребацити до партизанских јединица, али их путем...
 • Ограбен крадец (2006)

  денес
  image
  Само една работа го плаши слабиот порочен коцкар Фонг (Џеки Чен), повеќе од должниците што се подготвени во секое време да зачукаат на неговите врати...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.