рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 7.9/10
(163 гласови)

Содржина

Токму кога е најпотребен, капетанот Џек Спароу (Џони Деп) е заробен во занданата на Дејви Џонс. Здружувајќи се во нестабилен сојуз, Вил Тарнер (Орландо Блум), Елизабет Свон (Кира Најтли) и капетанот Барбоса (Џефри Раш) почнуваат очајничка потрага за да го спасат. Капетанот Џек е последниот од деветтемина пиратски водачи кои мораат да се здружат за да го зачуваат слободарскиот начин на живот на пиратите. Од егзотичниот Сингапур до крајот на светот и понатаму, од Островот на Бродоломите до титанската битка, оваа авантура е преполна со акција, хумор и со морски митови и магија.

Слики

Пиратите од Карибите: На крајот на светотПиратите од Карибите: На крајот на светотПиратите од Карибите: На крајот на светотПиратите од Карибите: На крајот на светотПиратите од Карибите: На крајот на светотПиратите од Карибите: На крајот на светотПиратите од Карибите: На крајот на светотПиратите од Карибите: На крајот на светотПиратите од Карибите: На крајот на светотПиратите од Карибите: На крајот на светотПиратите од Карибите: На крајот на светотПиратите од Карибите: На крајот на светотПиратите од Карибите: На крајот на светотПиратите од Карибите: На крајот на светотПиратите од Карибите: На крајот на светотПиратите од Карибите: На крајот на светотПиратите од Карибите: На крајот на светотПиратите од Карибите: На крајот на светотПиратите од Карибите: На крајот на светотПиратите од Карибите: На крајот на светот

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Џек Хантер и рајската sвезда (2009)

  image
  Џек Хантер добива информација дека "Небесната sвезда" е можеби во Турција. Најдобрата трага му е Амен Антаки, продавач на стари предмети, чиј син, Фауд, бил...
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  image
  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно...
 • Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница (2008)

  image
  Џек Хантер има состанок со Лиз Џонсон, опетаривец на НСА, која му објаснува дека обелискот со угаритски симболи, кој е во Египет го пронашла д-р Лена Халстром, ги...
 • Мумијата (1999)

  image
  Како казна за убиството на фараонот Сети и за спиењето со неговата љубовница, египетскиот свештеник Имотеп бил мумифициран жив и бил проколнат. Но, во 1923 год....
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.