рејтинг: 8.2/10
Оценка на корисникот: 8.2/10
(116 гласови)

Содржина

Стивен Спилберг е режисер на овој успешен трилер направен според популарната книга на Мајкл Кричтон.

Слики

Паркот ЈураПаркот ЈураNBC InternationalПаркот ЈураПаркот ЈураПаркот ЈураПаркот ЈураПаркот ЈураПаркот ЈураПаркот ЈураПаркот ЈураПаркот ЈураПаркот ЈураПаркот ЈураПаркот Јура

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Вавилон во нашата ера (2008)

  image
  Неколку децении во иднината, крвникот Туроп (Вин Дизел) ја прифаќа работата што му ја нуди рускиот мафијаш Горски (Жерар Депардие). Туроп треба да ја донесе во...
 • Џи Ај Џо 2 (2013)

  image
  Американските херои се враќаат и се обвинети за ужасно злосторство што не го извршиле. Сега, Џи-Ај-Џовците повторно мораат да се соочат со својот смртен...
 • Хуманитарно биро (2017)

  image
  Во блиската иднина нашата влада ќе одлучува за тоа кој е потрошна роба.
 • Тенет (2020)

  image
  Џон Давид Вашингтон е главниот протагонист во овој sci-fi акциски спектакл на Кристофер Нолан. Вооружен со само еден збор - Тенет, борејќи се за опстанок за...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.