рејтинг: 7.5/10
Оценка на корисникот: 8.04/10
(26 гласови)

СОДРЖИНА

Несавладива тврѓава…Непобедива армија…и незаустављив тим командоса…
Британски тим командоса је послат на Грчку окупирану територију да униште огромно Немачко складиште оружја где са два пункта великим топовима њихова главна команда за дејства на мору на острву Навароне контролише ту територију…

Слики

Топови са НаваронаТопови са НаваронаТопови са НаваронаТопови са НаваронаТопови са НаваронаТопови са НаваронаТопови са Наварона

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Најголемата битка (2018)

  image
  Според вистинската приказна, најхрабрата приказна на Втората Светска војна, никогаш претходно раскажана… Во текот на Втората светска војна, во невозможни услови,...
 • Легионар (1998)

  image
  Мушкарци Легије странаца никада нису били свеци - они се боре, крваре и умиру заједно. Алан Лефевр није ни слутио, да ќе, након што му гангстер запрети смрќу,...
 • Црно злато (2011)

  image
  Во 1930-тите години, двајца завојувани водачи меѓусебно се пресметуваат на Арапскиот Полуостров. Победникот Несиб, емир на Хобеика, му ги поставува условите за...
 • Алфа (2018)

  image
  Во праисториското минато, за време на последната ледена доба, еден млад човек се обидува да се врати дома откако е разделен од своето племе при ловот на едно...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.