рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 8.1/10
(58 гласови)

СОДРЖИНА

Овај филм је романтична авантура о љубави и части, трагедији и тријумфу народа Мексика против гвооздене песнице Шпаније. То је уједно и напета прича о одметнику, јунаку кога једино знање у мачевању претвара у елегантног хероја. Прошло је 20 година откако се Дон Диего де ла Вега успешно супротставио Шпанцима као легендарни романтични херој ЗОРО. Пошто је заточен 20 година, он је приморан да пронаѓе некога ко ќе да заустави Дон Рафаела Монтера. У питању је моќан и јак ривал, бивши шпански гувернер Алта Цалифорние који је одузео де ла Веги слободу, жену Есперанзу и његову ќерку Елену. Алехандро Муриета, бандит са проблематичном прошлошќу је од стране Дон Диега трансформисан у новог Зороа уз чију помоќ се нада да ќе срушити Монетра једном заувек

Слики

Маската на ЗороМаската на ЗороМаската на ЗороМаската на ЗороМаската на ЗороМаската на ЗороМаската на ЗороМаската на ЗороМаската на ЗороМаската на ЗороМаската на ЗороМаската на ЗороМаската на ЗороМаската на ЗороМаската на ЗороМаската на ЗороМаската на ЗороМаската на ЗороМаската на ЗороМаската на ЗороМаската на ЗороМаската на ЗороМаската на Зоро

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Витешки и дење (2010)

  денес
  image
  Џун Хејвенс (Камерон Дијаз) се подготвува за лет назад кон својот дом за свадбата на сестра си, кога буквално се судира со Рој Милер (Ром Круз) насред еден...
 • Големи проблеми во Мала Кина (1986)

  денес
  image
  Када Џек Бартон (Курт Расел) на картама победи свога дугогодишњег пријатеља Ванга (Денис Дан), овај му објасни како новац нема код себе и да ќе му платити...
 • Менди и богатството на Чироките (2010)

  денес
  image
  Поставен во раните 1990 години, вториот филм базиран на популаната книга „ Менди “ од Лоис Лепард, во која Менди разрешава мистерии со помош на нејзините пријатели.
 • Хари Потер и редот на фениксот (2007)

  денес
  image
  Лордот Волдеморт се вратил, но малкумина сакаат да веруваат во тоа. Всушност, Министерството за магија прави сѐ за да го спречи светот на волшебниците да ја...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.