Содржина

Во оваа анимирана комедија на „Дизни“, една група животни од њујоршката зоолошка градина открива каква џунгла може да биде градот кога едно од животните по грешка е однесено во дивината, па тие одат на мисија да го спасат.
Неколку животни од зоолошката градина ја напуштаат својата заштитена средина и одат на улиците на големиот град во оваа анимирана хумористична авантура на „Дизни“. Самсон е кралот на лажната џунгла далеку од африканските низини. Тој е лав во њујоршката зоолошка и е главен кај другите животни меѓу кои се коалата Најџел, змијата Лери, жирафата Бриџит и њујоршката верверичка Бени. Гордоста во животот на Самсон е неговиот син Рајан, па тешко го доживува моментот кога Рајан е транспортиран назад во Африка. Самсон очајнички сака да го најде својот син, па со помошта на другарите тој бега од зоолошката и оди на опасна мисија да го спаси Рајан.

Слики

ДивинатаДивинатаДивинатаДивинатаДивинатаДивинатаДивинатаДивинатаДивината

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Пчеличката Маја: Медени игри (2018)

  image
  Пчеличката Маја, со која израснаа многу генерации, сега во нова возбудлива авантура за целото семјство! Пчеличката Маја се појави пред повеќе од сто години и...
 • Тед - Изгубениот истражувач (2012)

  image
  Авантурист во обид, Тад Џонс, бара изгубен град во спектакуларната 3Д комедија, која ќе ве прошета од амазонските џунгли до планинските врвови на Анди.
 • Валијант (2005)

  image
  Илјадници години гулабите се користеле за пренесување пораки, а во Втората светска војна имале клучна улога за доставување пораки од страна на сојузничките сили...
 • Spirit of the Forest (2008)

  image
  A group of forest animals band together to stop a villainous group of exterminators from making a highway through their forest.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.