СОДРЖИНА

Во оваа анимирана комедија на „Дизни“, една група животни од њујоршката зоолошка градина открива каква џунгла може да биде градот кога едно од животните по грешка е однесено во дивината, па тие одат на мисија да го спасат.
Неколку животни од зоолошката градина ја напуштаат својата заштитена средина и одат на улиците на големиот град во оваа анимирана хумористична авантура на „Дизни“. Самсон е кралот на лажната џунгла далеку од африканските низини. Тој е лав во њујоршката зоолошка и е главен кај другите животни меѓу кои се коалата Најџел, змијата Лери, жирафата Бриџит и њујоршката верверичка Бени. Гордоста во животот на Самсон е неговиот син Рајан, па тешко го доживува моментот кога Рајан е транспортиран назад во Африка. Самсон очајнички сака да го најде својот син, па со помошта на другарите тој бега од зоолошката и оди на опасна мисија да го спаси Рајан.

Слики

ДивинатаДивинатаДивинатаДивинатаДивинатаДивинатаДивинатаДивинатаДивината

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лего филм 2 (2019)

  денес
  image
  Хероите на Бриксбург се враќаат за да го спасат саканиот град! Емет, Луси и нивните пријатели се борат против Лего Дупло натрапниците од вселената и одат во...
 • Божикна бајка (2005)

  денес
  image
  Аукциската куќа за која работи Бел е во процес на каталогизирање на една огромна вила. За нејзиниот клиент Хантер Ловел се вели дека има остар јазик и краток...
 • Облачно со врнежи од ќофтиња 2 (2013)

  денес
  image
  Флинт мислеше дека го спасил светот кога го уништи својот најзлогласен изум, машината што ја претвора водата во храна, предизвикувајќи врнежи од чизбургери и...
 • Змајева кугла Зед: Битка богова (2013)

  денес
  image
  The events of Battle of Gods take place some years after the battle with Majin Buu, which determined the fate of the entire universe. Bills, the God of...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.