СОДРЖИНА

Оги е сопственик на продавница за пури во Бруклин, која е средиште на активноста во соседството, како и на приказните на нејзините муштерии. Помеѓу нив е писателот Пол кој ја загубил жена си, како и младиот црнец Рашид кој го спасува Пол.
Оги Врен е поетичниот сопственик на една бруклинска компанија за пури, продавница што ја смета за центар на светот, место каде што целото човештво когаш-тогаш ќе намине. Еден од неговите редовни муштерии е Пол Бенџамин, писател и скршен човек чијашто бремена жена била застрелана и убиена во близина на продавницата. Кога еден ден животот на Пол го спасува младиот црнец Рашид, писателот и неговиот спасител се спријателуваат и почнуваат да го бараат изгубениот татко на Рашид. Во продавницата Оги е изненаден од појавувањето на Руби, негова поранешна девојка која му кажува дека нејзината бремена ќерка наркоманка Фелисити можеби е негова ќерка и неговата помош ѝ е премногу потребна.

Слики

ЧадЧадЧадЧадЧадЧадЧадЧад

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ирма Веп (1996)

  image
  Кога неуспешен режисер одлучува да направи римејк од немиот серијал „Вампири“, тој ѝ дава улога на акциона хероина од Хонг Конг која не зборува француски. На...
 • Before You Know It (2019)

  image
  A pair of sisters find out that the mother they thought was dead is alive and starring on a soap opera.
 • Бог је умро узалуд (1969)

  image
  Овај филм је прича о близанцима. Нежна прича о љубави два брата и других - који то нису. Браќа су толико слична, да их ни роѓена мајка није никада разликовала......
 • Џуно (2007)

  image
  Џуно (Елен Пејџ) можеби изгледа многу паметна за своите години, но откако спие со својот соученик Бликер (Мајкл Цера), бремената тинејџерка наскоро дознава дека...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.