СОДРЖИНА

Филмот на Мартин Скорсезе од 1993 г. е богата драма за пристојноста и потиснатите страсти во 1870-тите во Њујорк. Даниел Деј-Луис игра чесен адвокат, свршен со убавата Винона Рајдер, но е привлечен од скандалозната роднина Мишел Фајфер.
Мартин Скорсезе, еден од најголемите режисери на денешнината, го режира овој филм во кој играат оскаровците Дениел Деј-Луис, Мишел Фајфер и Винона Рајдер. Тоа е брилијантна адаптација на книга на Едит Вортон која доби Пулицерова награда. Магична романса за тројца богати њујорчани, фатени во љубовен триаголник, оваа иронично насловена приказна ја прикажува големината и хипокризијата на високата класа во 1870-тите. Во фокусот на филмот е Њуланд Арчер (Деј-Луис), чесен адвокат кој тајно страда за живот со повеќе страст. Свршен со убавата но обична богата девојка Меј Веланд (Рајдер), Њуланд му се препушта на монотониот живот. Но кога неконвенционалната роднина на Меј се враќа во Њујорк поради социјален и сексуален скандал, Њуланд ризикува сè за шанса за вистинска љубов.

Слики

Време на невиностВреме на невиностВреме на невиностВреме на невиностВреме на невиностВреме на невиностВреме на невиностВреме на невиностВреме на невиностВреме на невиностВреме на невиностВреме на невиностВреме на невиностВреме на невиностВреме на невиностВреме на невиностВреме на невиностВреме на невиност

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Изгубљени град (2005)

  image
  Редитељски деби глумца Ендија Гарсије.
 • Среќа (2021)

  image
  Саша работи во берлинскиот бордел „Кралици“ веќе со години. Марија е новата девојка, таа е независна, бунтовна и чудна. Саша веднаш е привлечена кон оваа...
 • Four Nights of a Dreamer (1971)

  image
  Сањар из наслова је Јацqуес, млади сликар који пуком случајношќу, на мосту Понт-Неуф, упозна Мартху. Ова шармантна дјевојка освоји срце сликара који је позове да...
 • Соба со поглед (1985)

  image
  Луси е англиска дама на одмор во Италија, а како што ѝ доликува, придружничка ѝ е нејзината постара роднина Шарлот. Луси го запознава Џорџ, неконвенционално и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.