СОДРЖИНА

Откако преживува авионска несреќа, 21-годишната Лемб бега од својот мал град во Монтана и оди во Лас Вегас. Веднаш си наоѓа пријатели и поранешната религиозна девојка сега открива колку многу може светот да ѝ понуди.
Откако преживува авионска несреќа, 21-годишната Лемб Манерхајм почнува да сфаќа дека светот е многу поголем од нејзиниот мал, побожен град во Монтана. Со дебела отштета по несреќата и со список на неиспробани гревови, има само едно место каде што може првпат да ги вкуси искушенијата... Лас Вегас! Сега, таа невина девојка со крупни очи ќе мора да се снаоѓа под силното осветление во сомнителните барови и низ темните улички на „Градот на гревот“. А со помош од неколку пријатели, Лемб можеби и ќе ја преживее својата чудна авантура и ќе открие што значи навистина да живееш.

Слики

РајРајРајРајРајРајРајРајРајРај

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • 28 дена (2000)

  image
  Сандра Булок е во главната улога на успешна писателка во Њујорк која живее интензивно пред да ѝ се случи трагична незгода и мора да оди на рехабилитација. Во...
 • О љубави и лажи (2019)

  image
  Дирљива и узбудљива прича о безграничној снази дечје љубави. Дванаестогодишњи Тео (Малеауме Паqуин) звезда је локалног фудбалског клуба и сања да ќе једног дана...
 • Мојата прекрасна Ванда (2020)

  image
  Полјачката Ванда (35) се грижи за патријархот Јозеф (70) во неговата раскошна вила во Швајцарија. Бидејќи сите живеат под еден покрив, Ванда добива интимен поглед...
 • Endërr për një karrige (1984)

  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.