СОДРЖИНА

Откако преживува авионска несреќа, 21-годишната Лемб бега од својот мал град во Монтана и оди во Лас Вегас. Веднаш си наоѓа пријатели и поранешната религиозна девојка сега открива колку многу може светот да ѝ понуди.
Откако преживува авионска несреќа, 21-годишната Лемб Манерхајм почнува да сфаќа дека светот е многу поголем од нејзиниот мал, побожен град во Монтана. Со дебела отштета по несреќата и со список на неиспробани гревови, има само едно место каде што може првпат да ги вкуси искушенијата... Лас Вегас! Сега, таа невина девојка со крупни очи ќе мора да се снаоѓа под силното осветление во сомнителните барови и низ темните улички на „Градот на гревот“. А со помош од неколку пријатели, Лемб можеби и ќе ја преживее својата чудна авантура и ќе открие што значи навистина да живееш.

Слики

РајРајРајРајРајРајРајРајРајРај

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Од каде ти тука (2010)

  денес
  image
  „Пак ти“ е филм со многу смеење и чиста забава со ѕвездена екипа од актери и комичари во која се Кристен Бел, Џејми Ли Кертис, Сигурни Вивер и секогаш урнебесната...
 • Откачениот професор (1996)

  денес
  image
  Професорот Шерман Кламп никогаш не бил голем фраер. Неговото тело било непропорционално големо. Неговото семејство било дисфункционално. А неговиот љубовен живот...
 • Пацер (2000)

  денес
  image
  Пол Танек е паметен, но општествено неприспособен бруцош, кој тукушто пристигнал од Средниот Запад на факултет во Њујорк. Пол нема стил и е бубаџија, па има...
 • У потрази за оцем (2011)

  денес
  image
  U zreloj i nežnoj dobi od deset godina, Henri Džejms Herman (Jason Spevack) odlučuje da upotrebi svoj IQ genijalca da bi otkrio ko je bio njegov otac, davalac...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.