СОДРЖИНА

УСГ Исхимур, рударски свемирски брод, превози чудан артефакт имена Црвени маркер . У Аегис ВИИ колонији, гдје је пронаѓен црвени маркер, постоји неколико самоубојства и убојства. Људи су заражени нечим. Барроw, предрадник, проналази тијело његове супруге која је починила самоубојство. Барроw одлучи побјеќи...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Танцот на пингвините 2 (2011)

  денес
  image
  Најновата приказна за пингвините ја враќа публиката на Антарктикот. Пингвините Мамбл и Глорија сега имаат син, Ерик. Но, нови опасности ѝ се закануваат на...
 • Коко и големата тајна (2017)

  денес
  image
  Надежниот млад музичар Мигел се впушта во неверојатно патување до магичната земја на предците. Таму се среќава со шармантниот мајтапџија Хектор, кој му помага да...
 • Ко се боји вука још (2016)

  денес
  image
  Продуценти филмова Снежна краљица доносе нам прелепу причу о пријатељству и љубави једног вука и крда оваца. У магичној далекој земљи, у живописном малом селу...
 • Лего Нинчаго (2017)

  денес
  image
  Битката за Нинџаго Сити го очекува Лојд, со прекар Зелениот Нинџа, заедно со неговите пријатели кои се тајни нинџа воини. Нив ги предводи кунг-фу мајсторот Ву и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.