СОДРЖИНА

Комедија Бернија Голдмана, Мелисе Волек, о Билу, гојазном средовечном човеку незадовољним својим животом.
Бил је несреќан: Оженио је ќерку банкара и ради измишљен посао у банци свог таста - прави ќорсокак. Његова супруга је везана за оца коме удовољава у свему, иако је Бил преклиње да отворе своју фирму.
Изненада Бил у оквиру менторског програма у једној школи добија несвакидашњег асистента, поред кога коначно почиње да осеќа чари живота. Радост и авантуре постају Билова свакодневица, а драстична промена његовог физичког изгледа доноси му титулу заводника. И док живот постаје узбудљив и бајковит, Бил покушава поново да освоји своју супругу и надомести време које је изгубио у очају.

Слики

Упознајте БилаУпознајте БилаУпознајте БилаУпознајте БилаУпознајте БилаУпознајте Била

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џејк на квадрат (2013)

  четврток
  image
  Режисерот се впушта во нов филмски проект, кој ќе му помогне да открие како ја уништил секоја врска во која некогаш бил.
 • Збогум на љубовта (2003)

  четврток
  image
  Кога новинар од списание ќе се сретне со најпопуларната профеминистичка авторка со сопствена тајна агенда, почнува борба на родовите со многу пресврти, но и со...
 • Една и единствена (1999)

  четврток
  image
  Суз, која работи во клиника за убавина, се обидува да живее кул живот со нејзиниот сопруг италијанец. Се што и е потребно е нова кујна и се ќе биде совршено. Но...
 • Голфбрејкер (1996)

  четврток
  image
  Адам Сендлер го игра Хепи Гилмор, хокеар кој станува генијален играч на голф, чиј необичен пристап и чии дланки на теренот ги разбеснуваат противниците. Гилмор е...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.