СОДРЖИНА

Ја сам љубав прича је о имуќној обитељи Реццхи. Патер фамилиас Едуардо одлучио је именовати насљедника своје големе индустријске твртке. На свеопќе изненаѓење, власт одлучи подијелити измеѓу сина Танцредија и унука Еде, који машта о отварању ресторана с пријатељем и талентираним кухаром Антонијем. У средишту Танцредијеве обитељи његова је жена Емма (Тилда Сwинтон), руска емигрантица која је пригрлила миланску културу. Њезин ќе се свијет стубоком промијенити кад се лудо заљуби у кухара Антонија и с њим упусти у страствену везу.

Слики

Ја сам љубавЈа сам љубавЈа сам љубавЈа сам љубав

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Саблазан (1982)

  сабота
  image
  Ближи се крај рата. Неискусни, голобради младиќ добија задатак да чува ухапшену есесовку, секретарицу и љубавницу немачког мајора. Једног дана, усред љубавне игре...
 • Темен коњ (2008)

  сабота
  image
  Дијана е балетски наставник и враќајќи се во својот семеен дом открива дека нејзиниот татко страда од деменција. На лице место, таа дознава дека на куќата и’ се...
 • Голи животни (2020)

  денес
  image
  Петмина пријатели во мал град во Германија мора да одлучат дали ќе заминат или ќе останат по завршување на школото. Тие се бараат меѓу себе, бегаат еден од друг...
 • Вода за слонови (2011)

  денес
  image
  Еден студент по ветерина ја среќава главната ѕвезда на еден циркус и тие двајца се поврзуваат преку нивната грижа за еден посебен слон. И покрај сите проблеми,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.