poster

Изправителен дом

Dog Pound (2010)

криминалистички, драма | Франција, Канада, Обединетото Кралство
Режисер: Kim Chapiron

рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 7.4/10
(5 гласови)

Слики

Изправителен домИзправителен домИзправителен домИзправителен домИзправителен дом

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мерка на одмаздата (2009)

  понеделник
  image
  Колин е скршен поради веста за неверството на неговата сопруга, а неговите пријатели решаваат да му помогнат. Тие го киднапираат младиот љубовник и го држат во...
 • Злочин на високом нивоу (2002)

  понеделник
  image
  После још једне добијене судске парнице, младој адвокатици Клер чини да је цео свет њен. Удата је за згодног и пожртвованог Тома, каријера јој напредује, а...
 • Убиство на подмукао и свиреп начин из ниских побуда (1969)

  понеделник
  image
  Убиство извршено у центру Београда послужило је новинару да попуни рубрику. Али кад милиција ухапси и оптужи, по његовом мишљењу невиног човека, он се умеша у...
 • Дивјак (2019)

  понеделник
  image
  Инспириран од вистинските приказни за уличните банди во Нов Зеланд низ 30 години, „Дивјак“ следи еден од основачите, Дени, во три клучни моменти од неговиот живот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.