СОДРЖИНА

Дјечје писмо Дједу Мразу из градиќа Сеацлиффа заокупи позорност цијеле нације. Када малени дјечак Цхрис пожели отиќи с овога свијета како не би више био терет својим растављеним родитељима, почне потрага за њим прије него што си науди. М. Ј. Јенсен (Патрициа Хеатон) паметна је и озбиљна телевизијска новинарка којој уредник Тед Кинкаид (Ерние Худсон) нареди да мора обрадити ту тему. На путу за Сеацлифф, М. Ј. упозна писца Давида Реyнолдса (Рицк Робертс) који се из својих разлога враќа куќи, и меѓу њима се роди симпатија. М. Ј. и Давид затим упознају необичног анѓела Маxа (Петер Фалк) који се појавио на правоме мјесту у право вријеме. И док се приближавају Цхрису, М. Ј. и Давид и сами налазе нову наду.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Dhe vjen një ditë (1986)

  image
  Story that takes place in the late stages of the communist regime in Albania. The protagonist (Llano played by Viktor Zhusti) is a guy from the village who has...
 • ДОН (2006)

  image
  Филм за фудбал и пријателство. Дванаесетгодишниот Дон е исфрлен од училиште. Во новото училиште, тој е отпадник, оти е премногу фенси за воглавно црните деца......
 • Богатството на Тиламук (2006)

  image
  Четиринаесет годишната Џули се сели во приморскиот град Манзанита, Орегон, кога нејзиниот татко ќе ја изгуби работата. Семејството тешко се навикнува на животот...
 • Писма Богу (2010)

  image
  A young boy fighting cancer writes letters to God, touching lives in his neighborhood and community and inspiring hope among everyone he encounters. An...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.