СОДРЖИНА

Антологија на пет кратки филмови за влијанието на ракот на дојка врз животите на луѓето.
Петмина брилијантни уметници ги здружуваат силите против ракот на дојка и секоја од нив режира краток дел од овој иновативен филм. „Шарлот“ прикажува жена (Џинифер Гудвин) со тешкотии да се збогува со својата млада ќерка. Приказната за „Мија“ (Патриша Кларксон) се прикажува преку серија ретроспективи. „Чаен“ (Линдзи Фонсека) е прекрасна стриптизерка, чиј нов брак доживува проблеми поради нејзината болест. „Лили“ прикажува една амбициозна жена (Розарио Досон) која ѝ се обраќа на својата сестра за помош да ѝ каже на мајка си за својата дијагноза. И на крајот, во „Перл“, една докторка по онкологија (Џин Триплхорн) одеднаш се наоѓа во улога на пациент. Во филмот играат и Ени Потс, Боб Њухарт и Тони Шалхуб. „Пет“ е незаборавна инспирација.

Слики

Пет

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Брилијантин (1978)

  среда
  image
  Во Калифорнија од 1959-тата шармерот Дени (Траволта) и Австралијанката Сенди (Њутон-Џон) се вљубени. Поминуваат време на плажата, а кога се враќаат на училиште,...
 • Легенда Ал, Џона и Џека (2002)

  среда
  image
  Ал Царусо (Алдо), Јохн Гресцо (Гиованни) и Јацк Аморусо (Гиацомо) три су гангстера који раде за породицу Геновесе. Меѓутим, њихов рад редовно изазива главобоље, а...
 • Бери Мундеј (2010)

  среда
  image
  Првенецот на независниот филмаџија Крис Д'Ариенц е романтична комедија, која не само што ќе ве насмее, туку и искрено ќе ве трогне. Приказна за забошотувачот и...
 • Ибица (2019)

  среда
  image
  Филипе и Карол, двајцата разведени, само што се запознале. Слепо вљубен, Филипе ќе направи се да ги одоброволи двајцата тинејџери на Карол и затоа на нејзиниот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.