СОДРЖИНА

Десетгодишниот Едвард живее во пензионерскиот дом на неговото семејство. Тој има самотен живот, сé дури не го срене Кларенс, пензиониран магионичар и вдовец, кој одбива да се предаде на староста. Двајцата склопуваат чудно пријателство...
Дејството се одвива во едно место покрај брегот на Англија во 1980-те. Ова е приказна за Едвард, едно необично десетгодишно момче кое расте во пензионерски дом со кој управуваат неговите родители. Додека мајката се бори да го одржи семејниот бизнис, а неговиот татко се справува со средовечната криза, Едвард е зафатен со снимање на пензионерите за да се обиде да открие што се случува кога умираат. Едвард, кој е сé повеќе опседнат со духови и со задгробниот живот, живее самотен живот, сé додека не го сретне Кларенс, најновиот жител во домот, кој е пензиониран магионичар со бунтовен дух. Филмот „Има некој?“ ја раскажува приказната на оваа чудна двојка од момче и старец кои заедно се соочуваат со животот, па Едвард учи да живее за сегашноста, а Кларенс се помирува со минатото.

Слики

Има некој?Има некој?Има некој?Има некој?Има некој?Има некој?Има некој?Има некој?Има некој?Има некој?

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Атлантида (2019)

  денес
  image
  Во овој дистописки поглед на Украина во блиската иднина, бивш војник кој страда од ПТСС се спријателува со млада волонтерка која сакајќи да врати мирна енергија...
 • Ромео и Јулија (2013)

  денес
  image
  Ромео и Јулија се тајно венчају упркос нетрпељивости њихових породица. Убрзо ќе низ догаѓаја заувек променити животе обе породице.
 • Живописен пат (2013)

  денес
  image
  Оставени на еден изолиран пустински пат, двајца долгогодишни пријатели почнуваат да си ги напаѓаат меѓусебните животни одлуки. Нивната кавга наскоро се претвора...
 • Када је Хитлер украо ружичастог зеца (2019)

  денес
  image
  Ана је јеврејска девојчица у Немачкој. Кад су нацисти дошли на власт тридесетих година, њен отац је изненада нестао и породица мора да напусти земљу, без иједне...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.