рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 9.35/10
(26 гласови)

СОДРЖИНА

Присила Присли пак ја игра вистинската љубов на Дребин. Со Џорџ Кенеди, О.Џ. Симпсон, Роберт Гулет. Лесли Нилсен се враќа како бестрашниот (и склон кон несреќи) поручник Френк Дребин во „Гол пиштол: Мирисот на стравот“, филм на Дејвид Закер. Во вториот филм инспириран од „Полициски одред“, Дребин е гостин на вечера во Белата куќа, прима награда за тоа што го застрелал својот илјадити дилер на дрога, иако признава дека застрелал само 998 – последните двајца ги прегазил со колата. („За среќа, се покажало дека се дилери на дрога“). На вечерата во Белата куќа е и управителот на енергетските ресурси д-р Алберт С. Мајнхајмер (Ричард Грифитс), кого претседателот Џорџ Буш (Џон Рорк) го одбрал да почне со нова национална енергетска политика. Од причина што Мајнхајмер верува во промовирање на алтернативни енергетски ресурси, злобните водачи на загадувачките енергетски индустрии (јаглен, нафта и нуклеарна енергија - или различните лобистички групи) се преплашени од изборот на Буш. Здружувајќи се со никаквецот Квентин Хапсбург (Роберт Гулет), коваат план да го киднапираат вистинскиот Мајнхајмер и да го заменат со лажен Мајнхајмер, кој ќе ја тера енергетската политика во согласност со желбите на лобистите за енергетски ресурси. Дребин длабоко загазува во заговорот кога налетува на неговата поранешна девојка Џејн (Присила Присли), која не е само директор за јавни односи на Мајнхајмер, туку и љубовничка на Хапсбург.

Слики

Гол пиштол: Мирисот на стравотГол пиштол: Мирисот на стравотГол пиштол: Мирисот на стравотГол пиштол: Мирисот на стравотГол пиштол: Мирисот на стравотГол пиштол: Мирисот на стравотГол пиштол: Мирисот на стравотГол пиштол: Мирисот на стравотГол пиштол: Мирисот на стравотГол пиштол: Мирисот на стравотГол пиштол: Мирисот на стравотГол пиштол: Мирисот на стравотГол пиштол: Мирисот на стравотГол пиштол: Мирисот на стравотГол пиштол: Мирисот на стравотГол пиштол: Мирисот на стравотГол пиштол: Мирисот на стравотГол пиштол: Мирисот на стравотГол пиштол: Мирисот на стравотГол пиштол: Мирисот на стравотГол пиштол: Мирисот на стравотГол пиштол: Мирисот на стравотГол пиштол: Мирисот на стравот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мажот на куќата (2005)

  денес
  image
  Во оваа комедија, Томи Ли Џонс е тексашки ренџер кој се вика Роланд Шарп, ангажиран да го заштити единствениот сведок на убиство на важна личност во гонењето на...
 • Џој (2015)

  денес
  image
  Филмот се заснова на животот и подемот на изумителката и ѕвездата на домашниот шопинг, Џој Мангано. Приказната која спојува повеќе жанрови, „Џој ни претставува...
 • Језичак (2006)

  денес
  image
  Чини се да Рид Фиш живи свој живот баш онако као што је требало. Он је кренуо очевим стопама и сада ради као водитељ јутарњег радио-програма са градоначелницом...
 • Љубав и гламурозно кампирање (2020)

  денес
  image
  Градска цура Катие пише чланак о ресорту за луксузно кампирање. Суочава се са својим страховима и уз Wиллову помоќ испробава понуѓене активности.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.