СОДРЖИНА

Новите ѕвезди Том Харди и Џоел Едгертон играат двајца отуѓени браќа, кои се соочуваат со најтешката борба во нивните животи, во филмот „Воин“, кој е трогателна и инспиративна акциона драма од ценетиот режисер Гавин О'Конор („Чудо“). Прогонет од трагичното минато, маринецот Томи Конлон (Харди) се враќа дома првпат по четиринаесет години за да побара помош од својот татко (Ник Нолти) да тренира за „Спарта“, најголемиот натпревар за боречки вештини во историјата. Поранешниот талент во борење Томи го трасира својот пат кон натпреварот, додека брат му Брендан (Едгертон), кој е поранешен борец а сега учител, се враќа во рингот, во очајнички обид да го спаси своето семејство од финансиска пропаст. Но, кога и покрај очекувањата Брендан почнува да победува, тој ќе мора да се судри со несопирливиот Томи, а двајцата браќа на крајот се соочуваат еден со друг, но и со силите што ги разделиле, кулминирајќи во најголемиот, најемотивниот и најнезаборавниот климакс што не смее да се пропушти.

Слики

ВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоин

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лава (2003)

  денес
  image
  Мелани Фрејзер има проблем. Нејзината мајка, д-р Џенет Фрејзер, смета дека Мелани може да се зближи со нејзиниот потатко. Заедно ќе отпатуваат во Нов Зеланд, каде...
 • Бановиќ Страхиња (1981)

  денес
  image
  Крајем 14. века, средњовековна Србија се нашла под ударом Османског царства. Влах-Алија, један од турских одметника је опљачкао Бањску, двор српског племиќа...
 • Чудесниот Спајдермен (2012)

  денес
  image
  Еден од најпознатите ликови на светот се враќа на големото платно со новото поглавје од филмовите за Спајдермен, „Чудесниот Спајдермен“. Филмот раскажува различна...
 • Паклене улице 8: Судбина паклених (2017)

  денес
  image
  Сада када су Дом и Леттy на меденом мјесецу, Бриан и Миа у мировини - а остатак екипе ослобоѓен - сви привидно донекле воде нормалан живот. Али када тајанствена...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.