СОДРЖИНА

Новите ѕвезди Том Харди и Џоел Едгертон играат двајца отуѓени браќа, кои се соочуваат со најтешката борба во нивните животи, во филмот „Воин“, кој е трогателна и инспиративна акциона драма од ценетиот режисер Гавин О'Конор („Чудо“). Прогонет од трагичното минато, маринецот Томи Конлон (Харди) се враќа дома првпат по четиринаесет години за да побара помош од својот татко (Ник Нолти) да тренира за „Спарта“, најголемиот натпревар за боречки вештини во историјата. Поранешниот талент во борење Томи го трасира својот пат кон натпреварот, додека брат му Брендан (Едгертон), кој е поранешен борец а сега учител, се враќа во рингот, во очајнички обид да го спаси своето семејство од финансиска пропаст. Но, кога и покрај очекувањата Брендан почнува да победува, тој ќе мора да се судри со несопирливиот Томи, а двајцата браќа на крајот се соочуваат еден со друг, но и со силите што ги разделиле, кулминирајќи во најголемиот, најемотивниот и најнезаборавниот климакс што не смее да се пропушти.

Слики

ВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоинВоин

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Умешноста на војувањето (2000)

  понеделник
  image
  Шо е оперативец на таен одред при Соединетите Нации во кој шпионирањето и квази-етичките тактики се користат поради обезбедувањето на мирот и кооперативноста....
 • Смртоносни машини (2018)

  понеделник
  image
  Илјадници години откако катаклизмичните настани ја избришаа нацијата каква што ја знаеме, човештвото се прилагоди на новите услови и разви нов начин на живот....
 • Мортал Комбат (2021)

  понеделник
  image
  MMA борецот Кол Јанг ги бара најголемите боречки шампиони на Земјата за да се обединат против непријателите од Надворешниот свет во напната борба за универзумот.
 • Тунелски cтаорци (2008)

  понеделник
  image
  За време на војната во Виетнам, американски специјалец е испратен да гони и да убие виетнамски војник. Се води борба човек на човек во бескрајните тунели во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.