рејтинг: 5.8/10
Оценка на корисникот: 8.4/10
(19 гласови)

Содржина

Филмови из овог серијала прате дијаболичне шеме серијског убице под надимком "Јигсаw". Он поставља сценографију за своје умоболне игре, које тестирају моралност његових жртава.
Свако ко се усуди да игра слагалицу страве и разреши њену мистерију, или умире или бива тешко повреѓен.
Сурови убица је мртав, а полицајац Риџ је тешко повреѓен. Након што постане јасно да ќе „Јигсаw" наставити игру чак и из гроба, полицајац Хофман мистериозно нестаје.
Игра није престала, страва опет почиње...
У главним улогама: Тобин Бел, Костас Мандилор, Скот Патерсон...

Слики

Пила 5Пила 5Пила 5Пила 5Пила 5Пила 5Пила 5Пила 5Пила 5Пила 5Пила 5Пила 5Пила 5Пила 5Пила 5

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Пила (2004)

  image
  Двајца странци се будат во соба и не знаат како стигнале таму. Набргу дознаваат дека се пиони во смртоносната игра смислена од озлогласен сериски убиец.
 • Сложувалка на стравот 2 (2005)

  image
  Детектив и неговиот тим мора да спасат 8 лица заглавени во фабрика од изопачениот сериски убиец познат како Убиецот со сложувалки.
 • Пила 4 (2007)

  image
  Филмови из овог серијала прате дијаболичне шеме серијског убице под надимком "Јигсаw". Он поставља сценографију за своје умоболне игре које тестирају моралност...
 • Гавранот (2012)

  image
  Кога еден психички растроен убиец ќе започне серија крвави злосторства, инспирирани од делата на Едгар Алан По, еден млад детектив од Балтимор ќе ги здружи силите...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.