poster

Shoot The Moon

Shoot the Moon (1982)

драма | САД
Режисер: Alan Parker

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

A fifteen year marriage dissolves, leaving both the husband and wife, and their four children, devastated. He's preoccupied with a career and a mistress, she with a career and caring for four young children. While they attempt to go their separate ways, jealousy and bitterness reconnect them.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џак брашна (2012)

  image
  Децембар је 1975. године и 8-годишња Сара живи у католичком дому за незбринуту децу у Алсембергу. Једног дана долази њен биолошки отац кога никад није упознала да...
 • Мастер (2012)

  image
  Упечатљив приказ луталица и трагача за истином након Другог светског рата у Америци, „Мастер“ Пола Томаса Андерсона прати путовање морнаричког ветерана (Јоаqуин...
 • Откако ќе заминам (2016)

  image
  Оваа драма на Клер Лемаршал, е адаптација на романот „Храброста на мајката“, од авторите Мери-Лаура Пикат и Ен Бертод. Земјата во тоа време ја потресувала...
 • Фамилија (2021)

  image
  Група тинејџерки се сместени во дом за згрижување со социјални работници. Тие живеат под ист покрив, но не се избрале еден со друг. Ова искуство создава...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.