poster

Краљева кќи

The King's Daughter (2022)

Фантазија, Семеен, Pоманса, Акција, Драма, Авантура | Австралија, САД, Кина, Франција, Хонг Конг, Обединетото Кралство
Режисер: Sean McNamara

рејтинг: 5.1/10
Оценка на корисникот: 10/10
(2 гласови)

Содржина

King Louis XIV's quest for immortality leads him to capture and steal a mermaid's life force, a move that is further complicated by his illegitimate daughter's discovery of the creature.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Принцезата невеста (1987)

  image
  Додека убавата Батеркап е киднапирана и држена против нејзина волја за да се омажи за одвратниот принц Хампердинк, Весли (нејзината симпатија од детството, сега...
 • Петар Пан (2003)

  image
  Една студена ноќ во Лондон од ерата на кралот Едвард, Венди Дарлинг ги вџасува нејзините помлади браќа со приказни за авантури и за легендарниот пират капетан...
 • Џим Копче и машиновозачот Лук (2018)

  image
  Џим Копче, неговиот пријател Лук и локомотивата Ема, живеат на малиот остров Утрешнија и еден ден тргнуваат во голема авантура. Нивното патување ги води кон...
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  image
  Џек Хантер (И. Сергеј), авантурист и ловец на богатства, оди во Сирија по убиството на неговиот ментор, професорот Фредрик Шафер (С. Лоулор), кој му беше како...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.