СОДРЖИНА

Камал, млад Ирачанец кој се обидува да стигне во Европа преку турско-бугарската граница, е фатен од бугарската гранична полиција но бега, барајќи излез од навидум бескрајната шума, подземен свет каде што не важат правилата и законите.

Слики

Европа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Извиднички прирачник за момчиња (2009)

  image
  Кога момче открива дека неговата најдобра пријателка е принудена да го напушти својот дом во приколка, се согласува да ѝ помогне.
 • Нестајање (2004)

  image
  Тревор Резник (Ц. Бале) веќ годину дана пати од кроничне несанице, претерано је ослабио, осамљен је и потпуно разочаран. На послу готово да ни с ким не...
 • Преговарачка (2005)

  image
  Агентот Лора Маршан е еден од најдобрите преговарачи во кризите со заложници. Сепак, нејзиниот проблем е што работи во машко-шовинистичка сфера. Кога ќе ги здружи...
 • Те ноќи (1958)

  image
  У току новогодишње ноќи догодила се несреќа у руднику. Треба укључити струју да би затрпани рудари добили кисеоник. Од укључивања струје зависи да ли ќе Павле,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.