Содржина

Aladdin is adjusting to his new life as part of the upper crust. He and Princess Jasmine may not be married yet, but the pressures of palace society have already begun. On top of that, Iago (the parrot pet of Sultan's ex-vizir turned genie, Jafar) appears asking for help and no one is happy to see him. But things begin to look up when Genie returns from his trip around the world. Meanwhile, Jafar's black lamp is discovered by an idiot crook called Abis Mal. By using Abis Mal, Jafar makes his way back to Agrabah with ideas of payback for Aladdin and his friends.

Слики

Аладин 2 - Повратак Џафара

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Чудовиште во Париз (2011)

  image
  Париз, 1910. Емил, стидљиви кино-оператер и Раул, живописни проналазач, уплиќу се у лов на чудовиште које терорише становнике града. Удружују снаге са Лусил,...
 • Шрек засекогаш (2010)

  image
  Копнеејќи по деновите кога беше „вистински огар“, Шрек потпишува зделка со Рампелстилтскин за да си го врати својот рик... но, тој го доведува својот свет во...
 • Вратили смо се: Прича о Диносаурусима (1993)

  image
  Научник путује кроз време и одлучи довести диносаурусе у данашње модерно доба. Одводи их у данашњи, модерни Њујорк. Ова праисторијска биќа се осеќају изгубљено у...
 • Филмот на Шиљо (1995)

  image
  Овој филм на „Дизни“ е за синот тинејџер на Шиљо, Макс, кој мора да оди на одмор баш кога сакал да ја покани девојката од своите соништа на состанок. Додека Макс...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.