рејтинг: 4.4/10
Оценка на корисникот: 9/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Разочараниот истребувач и самохран татко Фреди Манинг (Ал Ширер) секогаш се обидува да извлече нешто повеќе од својот пропаднат живот, но лошата среќа не го напушта. Фреди ненамерно ги зема а потоа и ги губи парите на мафијата, па сега е во голема неволја. Кога во старата баптистичка црква ќе ги заменат него и неговиот најдобар другар Џуниор со свештениците кои треба да ја преземат таа парохија, тој се фаќа за шансата која би можела да му го спаси животот.

Слики

Измама

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Клучен додаток (2013)

  image
  Изгледа дека Александра има сé. Таа е шефица на успешно женско списание, има луксузен апартман во еден елитен кварт во Париз, сопруг на кој ѝ завидуваат сите...
 • Уште Хани фалеше (2015)

  image
  Животот во едно семејство во предградието тече нормално, сѐ додека кај нив не дојде една далечна роднина, голема поп-ѕвезда...
 • Жикина Женидба (1992)

  image
  Пријатељ Милан схвата да је једино решење за Жику да се поново ожени. Рачунајуќи да ту и он може да се "окористи", расписују конкурс за Жикину младу. Оsив је...
 • Соседи (2014)

  image
  Очигледно е дека Мек и Кели го живеат американскиот сон, со прекрасна ќеркичка и во преубав нов дом во предградие. Но, откако до нив се преселуваат луди нови...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.