poster

Мечокот од север 2: Клучевите од Кралството

Norm of the North: Keys to the Kingdom (2018)

Режисер: Tim Maltby, Richard Finn
CineStar Prem. 1 | 21.2.23 | 10:15

Оценка на корисникот: 4.2/10
(50 гласови)

СОДРЖИНА

Норм, ново-крунисаниот мечок крал од Арктикот, мора да го спаси Њујорк и неговиот дом. Но, Норм од херој станува омразен антихерој. Тој мора да работи со неговите пријатели за да го обели својот образ и да го спаси неговото кралство.

Слики

Мечокот од север 2: Клучевите од КралствотоМечокот од север 2: Клучевите од КралствотоМечокот од север 2: Клучевите од КралствотоМечокот од север 2: Клучевите од Кралството

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Raven the Little Rascal (2012)

  image
  Little Raven loves spaghetti and his head is full of all kinds of mischief. When he accidentally damages the dam at the edge of the forest one day and the...
 • Дивината (2006)

  image
  Во оваа анимирана комедија на „Дизни“, една група животни од њујоршката зоолошка градина открива каква џунгла може да биде градот кога едно од животните по грешка...
 • Животот на бубачката (1998)

  image
  Флик е обична бубачка и бара дружина од воини за да му помогнат да се бори против алчните скакулци кои му се закануваат на неговиот дом. Тој собира чета од...
 • Adventures on the Red Plane (2014)

  image
  A film about imagination, in which the protagonist goes on internal journeys around the world, overcoming fears and making new discoveries.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.