poster

Мечокот од север 2: Клучевите од Кралството

Norm of the North: Keys to the Kingdom (2018)

Режисер: Tim Maltby, Lisa Ortiz
CineStar Prem. 2 | 22.5.24 | 07:00

рејтинг: 3.0/10
Оценка на корисникот: 9.3/10
(10 гласови)

Содржина

Норм, ново-крунисаниот мечок крал од Арктикот, мора да го спаси Њујорк и неговиот дом. Но, Норм од херој станува омразен антихерој. Тој мора да работи со неговите пријатели за да го обели својот образ и да го спаси неговото кралство.

Сцеарист:
Продуцент: Vishal Dudeja, Ken Katsumoto
времетраење: 91 мин

Прегледи


Нема Прегледи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.