рејтинг: 7.8/10
Оценка на корисникот: 10/10

Содржина

По 40-годишно отсуство, Џокер го напаѓа имотот на Брус Вејн, знаејќи го тајниот идентитет на Вејн. Џокер скоро го убива својот смртен непријател, но Бетмен, односно Тери Мекгинис, штитеникот на Вејн, му го спасува животот – засега.
Тери Мекгинис ги презема одговорностите од остарениот Брус Вејн за борба против криминалот како Бетмен, но иако Тери научил многу нешта од Вејн, тој никогаш не ја чул потресната вистина за последната средба на Бетмен со неговиот смртен непријател Џокер. Сепак, кога Џокер се враќа во Готам Сити со најзлобни намери, Вејн одлучува дека е време новиот Бетмен да научи сè за злобникот со зелено лице пред тој да го клекне градот на колена – особено откако Брус е нападнат од вечниот непријател.

Слики

Бетмен од иднината: Враќањето на ЏокерБетмен од иднината: Враќањето на ЏокерБетмен од иднината: Враќањето на ЏокерБетмен од иднината: Враќањето на ЏокерБетмен од иднината: Враќањето на ЏокерБетмен од иднината: Враќањето на ЏокерБетмен од иднината: Враќањето на ЏокерБетмен од иднината: Враќањето на ЏокерБетмен од иднината: Враќањето на Џокер

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Цоwбоy Бебоп: Тхе Мовие (2001)

  image
  У свемирском броду Бебоп, Спике и његова екипа ловаца на главе досаѓују се. Али вијести мијењају све: на аутоцести за Марс, непосредно прије Ноќи вјештица,...
 • Блиц (2011)

  image
  Детективот Том Брант добива задача да го спречи серискиот убиец, којшто убива само полицајци. Блиц е убиец што немилосрдно убива цајкани, а што е најлошо, остава...
 • Добар човек (2014)

  image
  Откако неговата кариера како припадник на специјалните единици ќе заврши катастрофално, Александар ќе се повлече и ќе води мирен живот како домар во Романија....
 • Голем грабеж (2009)

  image
  Група полицајци во фирма за безбеден транспорт со блиндирано возило ги ризикуваат животите кога почнуваат грабеж против сопствената компанија. Вооружени со...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.