СОДРЖИНА

Акционен филм за авантурите на легендарниот таен агент Мачета (Дени Трехо). Во својата најнова мисија, Мачета е регрутиран од претседателот на САД за да спречи еден полуден глобален терорист (Мел Гибсон) да започне нуклеарна војна.
„Мачета убива“ е акционен филм за авантурите на легендарниот таен агент Мачета Кортез (Дени Трехо). Во својата најнова мисија, Мачета е регрутиран од претседателот на САД (Карлос Естевез) за да спречи еден полуден глобален терорист (Мел Гибсон) да започне нуклеарна војна. Главата на Мачета е уценета и тој се соочува со смртоносни платени убијци на секој чекор. Кршејќи ги сите правила, режисерот-визионер Роберт Родригез предводи ѕвездена актерска екипа на една од најдивите филмски авантури за спасување на светот!

Слики

Мачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убиваМачета убива

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Чудни денови (1995)

  image
  Поранешен полицаец кој станал уличен измамник случајно открива заговор во Лос Анџелес во
 • Хотел Артемис (2018)

  image
  Среда је вече 2028. године, а улице у центру Лос Андјелеса су непроходне. Треќу ноќ најстрашније побуне у историји Л.А., приватна полиција туче плаве, ратно...
 • Престапник (2008)

  image
  Семеен човек осуден за убиството на натрапник мора да се справи со животот потоа во насилниот казнен систем.
 • Луси (2014)

  image
  Лук Бесон им е режисер на Скарлет Јохансон и Морган Фримен во овој акционен трилер кој ја прикажува способноста на човек да искористува 100 насто од својот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.