WALTER F. PARKES

Сцеарист:

 1. 1. Душкала (1992), филм

Продуцент:

 1. ...
  executive producer
 2. ...
  executive producer
 3. 4. Прстени (2017), филм
 4. ...
  executive producer
 5. 8. Лет (2012), филм
 6. 11. Горешти (2008), филм
 7. 17. Остров (2005), филм
 8. 20. Смокинг (2002), филм
  ...
  executive producer
 9. ...
  executive producer
 10. 25. Кругот (2002), филм
 11. ...
  executive producer
 12. ...
  executive producer
 13. ...
  executive producer
 14. ...
  executive producer
 15. ...
  executive producer
 16. 33. Торнадо (1996), филм
  ...
  executive producer
 17. 34. Душкала (1992), филм
 18. 35. Будења (1990), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.