СОДРЖИНА

„Горешти“ е романтична мистерија за една жена која оди на емотивно патување, назад кон одлучувачкиот момент во нејзиниот живот. Добитничката на „Оскар“, Шарлиз Терон ја игра Силвија, прекрасната менаџерка на ресторан, чие ладнокрвно и професионално однесување ја прикрива бурата од сексуален набој внатре во неа. Кога еден странец од Мексико ја соочува со нејзиното мистериозно минато, Силвија е лансирана на патување во просторот и времето, што неизбежно ја поврзува со овие уникатни ликови кои се справуваат со сопствените романтични судбини. Во Мексико, една млада девојка без мајка, по име Марија, живее среќен живот со својот татко и неговиот најдобар пријател, сè додека една трагедија не го промени сето тоа. Во пограничниот град Лас Крусес во Ново Мексико, двајца тинејџери, Маријана и Сантијаго наоѓаат љубов по ненадејната смрт на нивните родители. Во една напуштена приколка, домаќинката Џина започнува страсна љубовна афера која ќе ги наведе Силвија и другите на пат кон судир со експлозивната сила на забранетата љубов.

Слики

ГорештиГорештиГорештиГорештиГорештиГорештиГорештиГорештиГорештиГорешти

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Стапица за Пепелашка (2013)

  четврток
  image
  Кога сомнителен пожар во една куќа на плажа заробува две млади жени, едната умира, а преживеаната има тешки изгореници и добива амнезија. Пластичната операција ѝ...
 • Rushlights (2013)

  четврток
  image
  "Rushlights" revolves around Billy Brody (Josh Henderson) and Sarah (Haley Webb), two delinquent young lovers from the suburbs of Los Angeles, traveling to a...
 • Удахни, издахни (2019)

  денес
  image
  Ирина (37) е лекарка која се враќа дома после отслужување долга затворска казна. Со цел да започне нов живот и да се вклучи во општеството, Ирина мора да ја...
 • Клиентот (1994)

  денес
  image
  11-годишно снаодливо момче е сведок на самоубиство на адвокат на мафијата. За да може да помогне во истрагата, побарува заштита за себе и за семејството од...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.