СОДРЖИНА

Мартин Бишоп го претвора своето хакерско минато во легален бизнис за заштита на податоците на компаниите. Но, кога Бишоп е уценет да врати една програма за читање на главните шифри, тој бара помош од својот тим.
Добитникот на „Оскар“, Роберт Редфорд предводи ѕвездена актерска екипа во овој високотехнолошки криминалистички трилер. Компјутерскиот експерт Мартин Бишоп (Редфорд) предводи тим од хакери-одметници помеѓу кои се и поранешен вработен во ЦИА (Сидни Поатје), еден мајстор за електронски уреди (Ден Акројд) и еден млад гениј (Ривер Феникс), како и еден слеп експерт за звуци (Дејвид Стратхејрн). Нив рутински ги најмуваат да тестираат безбедносни системи. Но, минатото на Бишоп се враќа кога владините агенти ги уценуваат „душкалата“ да спроведат тајна операција за пронаоѓање на една таинствена црна кутија. Наскоро Бишоп и неговиот тим тргнуваат на нивната најопасна задача до сега.

Слики

ДушкалаДушкалаДушкалаДушкалаДушкалаДушкалаДушкалаДушкалаДушкалаДушкала

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Огнена ноќ (2019)

  денес
  image
  На осамената и нестабилна Мелинда, вработена на бензинска пумпа, ѝ е вперен пиштол од очаен маж во потрага по брзи пари. Кога грабежот оди наопаку, таа ја користи...
 • Американска пита (1999)

  денес
  image
  Откако ќе матурира, Џим одлучува да ја запроси Мишел, девојката која ја сака, а која е, иако на прв поглед мирна и традицоионална, многу заинтересирана за луд...
 • Јас и принцот 3: Кралски меден месец (2008)

  денес
  image
  Кога кралот Едвард (Крис Гир) и неговата невеста, кралицата Пејџ (Кем Хескин) се на меден месец во шумите на Белавија, откриваат дека премиерот Полониус (Тод...
 • Пред да кажеш „да“ (2009)

  денес
  image
  Џорџ Мареј не гледа ништо друго во животот, освен кон неговата свршеница Џејн. Жената сепак има мешани чувства во однос на бракот, со оглед на нејзиниот претходен...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.