Содржина

Речено јој је како ќе Виргил бити одведен у зоолошки врт, али заправо бива заробљен у војној бази како би био искоришќен у тајанственом пројекту. Млади војни регрут Јиммy (Маттхеw Бродерицк) зближава се с Виргилом, па сасвим случајно открива како шимпанза готово потпуно влада знаковним језиком. Када се са својим сазнањем обрати свом надреѓеном, доктору Царроллу (Wиллиам Садлер), овај га наизглед игнорише, али се врло брзо показује како у позадини свега стоје сумњиви планови.

Слики

Пројекат X

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Светиот дух (2021)

  image
  Додека тековната истрага за мистериозното исчезнување на малото девојче ја тресе локалната заедница, Хозе Мануел ја продолжува својата секојдневна рутина. Тој...
 • Мајсторот за кабелска (1996)

  image
  Се работи за еден воспоставен градски ритуал. Дај му 50 долари на мајсторот за кабелска и ќе ги добиеш сите филмски канали бесплатно. Но, кога Стивен Ковакс...
 • Екс макина (2014)

  image
  Кејлеб Смит (Домал Глисон) е 26-годишен програмер во најголемата компанија за интернет на светот. Тој победува на натпревар и добива викенд во еден приватен имот...
 • Аврил и невероватни свет (2015)

  image
  Париз, година 1941. Породица научника на прагу је проналаска моќног серума непобедивости када родитељи изненада бивају мистериозно отети остављајуќи иза себе...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.