рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 7.82/10
(11 гласови)

СОДРЖИНА

Рејчел е новинарка што истражува една видеокасета која можеби убила четворица тинејџери. За касетата има легенда: гледачот ќе умре за седум дена по гледањето. Ако легендата е точна, Рејчел има само една недела да ја открие мистеријата.
Почнува како уште една урбана легенда – широко раширена приказна за една опасна видеокасета која предизвикува секој што ја гледал да умре за седум дена. Но кога четворица тинејџери мистериозно умираат точно по една недела откако ја гледале истата касета, истражувачката новинарка Рејчел Келер (Наоми Вотс) го истражува видеото... и го гледа. Ако легендата е вистинита, часовникот отчукува и Рејчел има само седум дена да ја открие мистеријата на Кругот.

Слики

КруготКруготКруготКруготКруготКруготКруготКруготКруготКруготКруготКруготКруготКруготКруготКруготКруготКругот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тајна подрума (2019)

  денес
  image
  Џеј Џексон је породичан човек, радохоличар, подељен измеѓу провоѓења драгоценог времена са својом децом и учествовања на сутрашњој најважнијој конференцији. Након...
 • The Dark and the Wicked (2020)

  денес
  image
  The Dark and The Wicked follows two siblings who are summoned back to the family farm to await the inevitability of their father's death. What initially appears...
 • Длабока расекотина (2020)

  денес
  image
  Додека се на божиќен одмор, еден млад пар размислува за заедничката иднина. Ешли сака да се омажи и да има деца, но тоа го преплашува Сем. Кога попривлечниот...
 • Одвуци ме у пакао (2009)

  Утре
  image
  Оригинална прича о Цхристине Броwн (Алисон Лохман), амбициозној банковној службеници из Л.А. са шармантним дечком, професором Цлаyом Далтоном (Јустин Лонг). Живот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.