СОДРЖИНА

Исцрпљени бивши адвокат за људска права, Еди Дод, прихвата случај младог Корејца за ког верује да је неправедно оптужен за убиство. Неко се плаши да је Дод преблизу истини и учиниќе све да га заустави.
Шездесетих година прошлог века, био је шампион правде; адвокат Еди Дод (Џејмс Вудс) сада ослобаѓа дилере кокаина услед недостатка доказа. Након што се придружио Рождеру Барону (Роберт Дауни Џуниор), дипломцу идеалистичке школе права, Дод се враќа својим коренима и заштити људских права, прихватајуќи случај Корејца за ког верује да је неправедно оптужен за убиство. Неко се плаши да је Дод превише близу истини и учиниќе све да га заустави.

Слики

Пакао правдеПакао правдеПакао правдеПакао правде

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мистерии на гаражната распродажба: Смртоносна соба (2015)

  недела
  image
  Пријателката на Џенифер, Адријана, има проблеми со продажбата на една викторијанска вила поради приказната дека во куќата има една тајна соба и дека никој не може...
 • Мистериите на Мердок: Среќен Божик со Мердок (2015)

  недела
  image
  Мердок, Огдена и тимот го спасуваат Божик со решавање на мистеријата на филантропот најден мртов пред празниците и на исчезнатите подароци кои тој требал да им ги...
 • Остављени (2010)

  недела
  image
  Тринаестогодишњи Ален живи у Дому за сирочад. Уверен да је у Дому само привремено Ален пише писма мајци и даје их васпитачици Цици која их спрема у фиоку јер их...
 • Човек са златном руком (1955)

  недела
  image
  Први високобуџетни холивудски филм који се бави хероинском зависношќу, Човек са златном руком је шокирао савремену публику и био номинован за три Оскара...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.