рејтинг: 8.5/10
Оценка на корисникот: 7.71/10
(70 гласови)

СОДРЖИНА

Во Готам Сити, налудничавиот хуморист Артур Флек е отфрлен од општеството. Тој тогаш започнува револуција и низа од крвави кривични дела. Оваа патека го соочува со неговото алтер-его, Џокер.
Во центарот на „Џокер“ на Тод Филипс се наоѓа познатиот негативец и претставува оригинална приказна која досега не е видена на големиот екран. Филипс го прикажува Артур Флек кого го глуми Жоакин Феникс, како човек што се обидува да го најде своето место во поделеното општество на Готам. Тој преку ден работи како кловн, а навечер се обидува да биде стендап комичар... но открива дека шегата секогаш е насочена кон него. Заробен помеѓу чувствата на апатија и суровост, Артур прави една лоша одлука што доведува до сплет на ескалирачки настани.

Слики

ЏокерЏокерЏокерЏокерЏокерЏокерЏокерЏокерЏокерЏокерЏокерЏокерЏокерЏокерЏокерЏокерЏокерЏокер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Убиј их нежно (2012)

  денес
  image
  Прича овог напетог крими трилера одвија се у Њу Орлеансу, а прати Џеки Когана, чврстог и искусног криминалца који покушава да открије ко стоји иза пљачке која се...
 • Куќата Гучи (2021)

  денес
  image
  Кога Патриција Реџијани, аутсајдер со скромно потекло, се мажи со член од семејството Гучи, нејзината амбиција почнува да го разоткрива семејното наследство и...
 • Кум 3 (1990)

  денес
  image
  Во последниот дел од трилогијата „Кум“, остарениот дон Мајкл Корлеоне (Ал Пачино) се обидува да го легализира мафијашкиот бизнис и да се покае за минатите...
 • Све за њу (2008)

  денес
  image
  Винцент Линдон глуми школског професора Јулиена Ауцлера, чију супругу Лису једног јутра изненада одводи полиција и хапси за убиство њене шефице. Три године...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.