Оценка на корисникот: 7.7/10
(341 глас)

СОДРЖИНА

Многу напреден прототип на дете-робот по име Дејвид е програмиран да покажува безусловна љубов. Кога неговото човечко семејство го напушта, Дејвид започнува опасна мисија да стане вистинско дете за одново да ја освои љубовта на мајка му.
Од умовите на Стивен Спилберг и покојниот Стенли Кјубрик ни доаѓа оваа интензивна, особена научно-фантастична драма. Филмот е напишан и режиран од Спилберг, а во него игра Хејли Џоел Осмент како Дејвид, дете-робот со вградени емоции. Сем Робардс и Френсис О'Конор го играат парот што го „посвојува“ Дејвид за да им помогне да ја компензираат неописливата загуба на нивниот болешлив син Мартин. Кога Мартин магично заздравува, Дејвид и неговиот крзнен пријател Теди се наоѓаат во ладен и непријатен свет. Таму, тие го среќаваат роботскиот жиголо Џо (Џад Ло), кој му помага на Дејвид да започне потрага во стилот на Пинокио по единственото суштество кое може да го направи вистинско дете.

Слики

Вештачка интелегенцијаВештачка интелегенцијаВештачка интелегенцијаParamountParamountParamountParamountВештачка интелегенцијаВештачка интелегенцијаВештачка интелегенцијаВештачка интелегенцијаВештачка интелегенција

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Метрополис (1927)

  image
  У далекој будуќности, супер модеран град Метрополис дом је две класе људи:оних јако богатих који проводе дане у доколици и робовима који у поsемљу града раде на...
 • Земјата на синовите (2021)

  image
  Крајот на цивилизацијата дојде. Татко и неговиот син се меѓу преживеаните. Кога таткото умира, синот оди на патување по река во потрага по некој што може да го...
 • Екс макина (2014)

  image
  Кејлеб Смит (Домал Глисон) е 26-годишен програмер во најголемата компанија за интернет на светот. Тој победува на натпревар и добива викенд во еден приватен имот...
 • Досељеници на Марсу (2021)

  image
  Mankind's earliest settlers on the Martian frontier do what they must to survive the cosmic elements and each other.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.