Familja është një ndër forcat më të mëdha të natyrës. Jeta në familje është plot me çudira, bukuri dhe dramë. Në këtë cikël, do të bashkohemi me familjet e pesë prej kafshëve në rrezik zhdukjeje, në një çast kritik të jetës së tyre, pikërisht kur përballen me vështirësitë më të mëdha. Ata luftojnë për të mbijetuar... me forcat e natyrës... por edhe me rivalët e tyre.

Transmetimet në kanale:

BBC Earth  

Ishte në kanal:

EXP Natyra  HTV1  Tring Planet  ARTE DE  

Episodi vijues:

26.12.23
16:35
Shimpanzetë - Dinastitë në zhdukje 1, Ep. 1, Shimpanzetë
27.12.23
11:00
Shimpanzetë - Dinastitë në zhdukje 1, Ep. 1, Shimpanzetë
27.12.23
16:55
Pinguini Perandor - Dinastitë në zhdukje 1, Ep. 2, Pinguini Perandor
28.12.23
11:00
Pinguini Perandor - Dinastitë në zhdukje 1, Ep. 2, Pinguini Perandor
28.12.23
17:00
Luani - Dinastitë në zhdukje 1, Ep. 3, Luani
29.12.23
11:05
Luani - Dinastitë në zhdukje 1, Ep. 3, Luani
29.12.23
16:55
Qeni i egër afrikan - Dinastitë në zhdukje 1, Ep. 4, Qeni i egër afrikan
REKOMANDIMET
 • Richard Hammond's Big! (2020)

  image
  Riçard Hamond niset në një aventurë globale për të eksploruar strukturat më të mëdha të botës dhe makineritë që përdoren për to dhe se si inxhinjerët i mirëmbajnë...
 • Thesaret e Humbura të Romës (2022)

  image
  Kjo seri e re ndjek skuadrat ndërkombëtare të arkeologëve në vijën e parë, ndërsa ata nisin një sezon gërmimesh për të zbuluar sekretet e jetës në Perandorinë...
 • Pa gjurme

  image
  “Pa Gjurmë” është një emision investigativ i drejtuar nga gazetarja Odeta Dume. Ai është i fokusuar kryesisht në kërkimin e shqiptarëve të humbur por shpeshhere...
 • Životinje u carstvu metafora (2017)

  image
  U serijalu "Životinje u carstvu metafora" otkrivamo simboliku životinja i načine na koje se skrivena značenja njihovih dominantnih osobina ispoljavaju u...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.