poster

Bota e mrekullueshme e Albert Kan

Edwardians in Colour: The Wonderful World of Albert Kahn (2007)

Dokumentar | Mbretëria e Bashkuar

Vlerësimi: 8.9/10

Five part documentary series looking at the incredible collection of early color photographs from the Albert Kahn museum.

Transmetimet në kanale:

EXP Histori  

Episodi vijues:

Nesër
07:26
Bota e mrekullueshme e Albert Kan 1, Ep. 1
Nesër
02:35
Bota e mrekullueshme e Albert Kan 1, Ep. 1
REKOMANDIMET
 • Makineritë që ndërtuan Amerikën 3 (2021)

  image
  The stories behind innovations such as TV, radio, phones, airplanes, motorcycles and power tools as well as the inventors including Nikola Tesla, William Harley,...
 • Ndërtimet më të mëdha (2006)

  image
  Architect Danny Forster gets up close and personal with mega construction. Along the way, Danny explores design and construction of amazing structures. Danny...
 • Një planet i përsosur (2021)

  image
  Planet Earth is perfect. Everything about our world - its size, its distance from the Sun, its spin and tilt, its moon - is perfectly suited to our existence, and...
 • Shark Week (1987)

  image
  Documentary following sharks and shark attacks.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.