Sistemi imunitar, i cili është thelbësor për mbijetesën tonë në çdo sekondë, është ajo pjesë e biologjisë sonë, që është më komplekse dhe kuptohet më pak, pasi është në ndryshim të vazhdueshëm. Ndërkohë që dalin armiq të rinj, ky sistem i përgjigjet sfidës dhe transformohet.

Ishte në kanal:

Tring World  EXP Shkence  

REKOMANDIMET
 • Fake or Fortune? (2010)

  image
  Fiona Bruce and Philip Mould attempt to prove the provenance of works of art using experts, scientific methods and plain old detective work. Proving the...
 • World Kitchen (2009)

  image
  Nici Wickes travels the world exploring people and places through their food.
 • Mrekullitë e sistemit diellor (2010)

  image
  In this spellbinding series Professor Brian Cox visits the most extreme locations on Earth to explain how the laws of physics carved natural wonders across the...
 • Zoom In (2008)

  image
  Një zhytje emocionuese në prodhimin e filmave më të mirë të viteve të fundit. Shikoni nga afer pamjet prapa skenave të xhirimit, buxhetin e filmit, ekuipazhin...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.