Vlerësimi: 8.3/10
Vlerësimi i përdoruesit: 10/10
(26 Voto)

PëRMBLEDHJE

Jetimët e një strehe vorfënore, nën urdhrat e drejtorit dhe kujdestarit të tyre, pastrojnë çdo natë parullat që njerëzit kanë shkruar kundër fashizmit. Katër shokë të vegjël organizojnë rrëzimin e kujdestarit nëpër shkallë. Nga frika e presioneve të kujdestarit, Sulo i vogël përpiqet të kapërcejë muret e jetimores dhe vritet nga patrulla.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Ambersonët e madhërishëm (2002)

  image
  Rrugaç i llastruar, Xhorxh Amberson, është i tmerruar kur nëna e tij, vejushë, rindërton lidhjen me Juxhin Morganin i cili është i pasur dhe të cilin e braktisi...
 • Torta (2014)

  image
  Jennifer Aniston. Klara intrigohet nga vetëvrasja e nje gruaje në grupin e saj mbështetës për dhimbje kronike, ndërkohë që fillon të reflektojë edhe për...
 • One More Time (2013)

  image
  Lucia is an aging Italian actress and director (beautifully portrayed by Antonioni's and Fellini's actress Lucia Bosé), decides to come back to the small town...
 • Day (2011)

  image
  Armel Hostiou's haunting study of urban alienation follows three characters-a woman, a man, and a child-over the period of a single day in Paris. They don't know...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.