poster

Qytetet antike të padukshme

Ancient Invisible Cities (2018)

Dokumentar | Mbretëria e Bashkuar

Vlerësimi: 7.5/10

Qytetet e lashta ende ruajnë surpriza dhe thesare të fshehura nga sytë tanë prej shekujsh. Tani me teknologjinë më të fundit të skanimit, do të zbulojmë sekretet e tre prej qyteteve më tërheqëse të botës: Athinës, Stambollit dhe Kajros.

Transmetimet në kanale:

Tring History  

Ishte në kanal:

EXP Histori  SLO1  

Episodi vijues:

Sot
07:21
Qytetet antike të padukshme: Athina 1, Ep. 2, Athina
REKOMANDIMET
 • Ekspeditë me Stivi Beksholl (2019)

  image
  Udhëtoni me Stiv Beksholl në vendet e fundit mbi tokë që kanë mbetur pa eksploruar. Duke nisur me rafting në Himalaje, ekspedita në xhunglat e Amerikës së Jugut,...
 • Mediterraneo

  image
 • Një udhëtim në kulinarinë britanike (2017)

  image
  Jeni të dhënë pas gatimit? Ndiqni udhëtimin tonë në gjithë Britaninë për të takuar kuzhinierë dhe prodhues, që bëjnë maksimumin për ta bërë ushqimin britanik një...
 • Sekretet e Prodhimit (2006)

  image
  Një pamje nga brenda e mrekullive inxhinjerike dhe shkencore për gjërat që krijojnë botën moderne.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.