Based on the Pulitzer Prize-winning book by Siddhartha Mukherjee, this three-part series tells the complete story of cancer, from its first description in an ancient Egyptian scroll to the gleaming laboratories of modern research ...

Ishte në kanal:

EXP Histori  

REKOMANDIMET
 • Seconds from Disaster (2004)

  image
  Një program televiziv që heton katastrofa historike të shkaktuara nga njerëzit ose nga natyra përgjatë shekullit të 20-të.
 • Në Kërkim të... (2018)

  image
  Documentary series hosted by Zachary Quinto based on the 1970s series that examined unexplained phenomena from all over the world.
 • Shekspiri parë nga aktorët (2012)

  image
  Various actors discuss Shakespeare plays. Each episode is presented by one actor and, in most cases, the actor discusses one play. However, some episodes cover...
 • Supermakina Ideale (2020)

  image
  Today's high-end high-performance Supercars are an amazing combination of art and science. Super Car Build finds out how they do it and goes behind the scenes at...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.